Як зберегти психічне здоров’я
в умовах дистанційної роботи чи навчання

Під час карантину більшість за нас найперше піклується про своє фізичне здоров’я, забуваючи про не менш важливе – психічне. Ми пам’ятаємо, що потрібно мити руки, але забуваємо про ряд інших факторів, дотримання яких допоможе зберегти позитивні думки та емоційну стабільність.

Якщо ви відчуваєте тривогу щодо епідеміологічної ситуації, що склалася у світі, прочитайте, будь ласка, наступні рекомендації.

Як знизити свою тривогу в умовах пандемії?

Давайте почнемо з головного. ЦЕ ТРАПИЛОСЯ З УСІМА І В УСЬОМУ СВІТІ. ВИ НІЯК НЕ МОЖЕТЕ ЗМІНИТИ СИТУАЦІЮ. І Це потрібно прийняти і змиритися з цим. Але ВИ МОЖЕТЕ впливати на своє здоров’я, дотримуючись санітарно-гігієнічних норм та перебувати вдома на час карантину.
Зізнайтеся собі в тому, що ви тривожитесь. І ЦЕ НОРМАЛЬНО.
Ситуація справді неприємна, тому тривожитися цілком природно. Але важливо, щоб тривога не переростала в паніку. А для цього слід:
- керуватися фактами, а не фантазіями: НЕ "ми всі помремо", а конкретними цифрами про те, хто серед наших близьких хворіє, а хто здоровий;
- припинити постійно моніторити новини, звісно, якщо ви не працюєте в ЗМІ.
Зовсім виключатися з інформаційного поля не потрібно, але варто його мінімізувати;
- спробуйте знайти плюси і провести час карантину із користю:
  • читати;
  • дивитися фільми;
  • навчатися чомусь новому;
  • спілкуватися із близькими, проводити більше часу з дітьми;

Також з  тривожністю допомагають впоратися фізичні вправи: присідання, ходьба на місці, йога.
-планування часу: тривогу знижує відчуття контролю. Тому невеличкий план на день допоможе вам знизити рівень тривожності;
- поговоріть із близькими. В такій ситуації допоможе розділення почуттів, оскільки більшість зараз знаходиться вдома і більшість тривожиться.
Поговоріть із сім'єю, зателефонуйте другові.
Розділивши переживання можна допомогти одне одному.

Важливо пам’ятати, що кожному потрібен особистий простір, тому краще домовитися із близькими про те, хто і де буде працювати (наприклад: один працює у вітальні, а інший – на кухні чи в кімнаті) і протягом певного часу туди без необхідності заходити НЕ МОЖНА.

Розділіть домашні обов’язки, щоб кожен максимально займався тим, що йому подобається.

Намагайтеся дотримуватися психологічної дистанції.  Мається на увазі, що не потрібно «влазити» у справи своєї половинки, коли він чи вона працює або просто нічого не робить.

І, наостанок,  пам’ятайте, що в умовах, які склалися ви можете придумати для себе такий спосіб життя і такий побут, який ВИ ХОЧЕТЕ. І продовжувати жити саме так, як ВАМ хочеться.

 
Бажаємо здоров’я Вам та Вашим близьким!

©2022 Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Лебединської міської ради Сумської області

Search